A Schneider Electric LTMR100MFM TesysT vezérlő, a TeSys T termékcsalád és a Thalassa sorozat egy rendkívül fejlett motorvezérlője, amelyet a berendezések teljes körű felügyeletére és védelmére terveztek, biztosítva az ipari rendszerek zökkenőmentes és biztonságos működését. Ez a modern LU2B rövid nevű készülék 5 és 100 A közötti áramerősséget képes mérni. Névleges betáplálási feszültsége 100-277 V AC 50/60 Hz, áramfelvétele 8 és 62,8 mA között mozog, a betáplálási feszültség korlátai pedig 93,5 és 264 V AC között vannak. Kommunikációját Modbus 32-bites bővítmények protokollon keresztül valósítja meg, két Modbus 2-vezetékes RS 486 interfésszel, melyek RJ45 csatlakozón vagy sorkapocs blokkon keresztül is elérhetők, 1-247 közötti címezhetőséggel és 1,2-19,2 kbit/s átviteli sebességgel. A névleges szigetelési feszültség 690 V megfelel EN/IEC 60947-1, EN/IEC 60664-1, CSA C22.2 No 14 és UL 508-CM szabványoknak. A névleges lökőfeszültség-állóság 4 kV (pillanatnyi csúcs esetén), 6 kV (ujjra méretezett kontaktus működtetők esetén) és 0,8 kV (kommunikációs áramkör esetén). Rövidzár ellenállóképessége 100 kA az EN/IEC 60947-4-2 szabvány szerint. A vezérlő számos védelmi típust kínál, mint például terhelési rövidzárlat, szivárgóáram védelem, kimeneti feszültség túlterhelés, túlterhelés és rövidzárlat elleni védelem, reteszelt rotor, hővédelem a hajtáson keresztül, termikus tápellátás fázis, teljesítménytényező változása, bemeneten felcserélt pólusok elleni védelem, fázis aszimmetria és fázis elégtelen áram. Emellett számos hálózati és készülék hibameghatározási típust is támogat, mint a motorvezérlő parancs rögzítés, indítóáram és -idő, kioldási előzményekkel kapcsolatos információk, fázishiba és földzárlat kioldó számlálók, üzemóra számláló/üzemidő, túlterhelés okozta megszakítás előtt hátralévő működési idő, hibarögzítés, kioldási feltételekkel kapcsolatos információk, eseményrögzítés és túlterhelés okozta megszakítás utáni várakozási idő. Hat logikai hálózati bemenettel rendelkezik, melyek bemeneti árama 3,1 mA (100-230 V esetén) és 7,5 mA (240 V esetén). Az érintkezők típusa és összetétele egy hibajelző (NO + NC) és három záró (NO) érintkező. A mérési típusok között szerepel a hőmérséklet, a földzárlati áram, az átlagos áramerősség Iavg, az egyensúlyhiányos áram és az I1, I2, I3 RMS fázisáram. A mérési pontosság 5-15% a földzárlati kapacitás, 1% a feszültség (100-830 V), 3% az energiamérő, 5% a földzárlati áram belső mérése, +/- 30 perc/év a belső óra, 0,02 a használt hőkapacitás, 0,02 az áram és 5% a hatásos energia tekintetében. A túlfeszültség kategória III. A vezérlő áramkör csatlakozása csavaros, különböző kábeltípusokkal és keresztmetszetekkel kompatibilis, az ajánlott meghúzási nyomaték 0,5-0,6 N.m lapos csavarhúzóval. A vezérlő méretei 91 mm széles, 61 mm magas és 122,5 mm mély, nettó súlya 0,53 kg. Beépített webszerverrel is rendelkezik a könnyű hozzáférés és konfiguráció érdekében. Környezeti szempontból a működési hőmérséklet -20 és 60 °C között van, tárolási hőmérséklete -40 és 80 °C között, legfeljebb 2000 méteres üzemi magasságon, jellemzőromlás nélkül. Az IP védettségi foka IP20, ami az MSZ EN 60529 szabvány szerint azt jelenti, hogy a készülék védett a 12,5 mm-nél nagyobb átmérőjű szilárd idegen tárgyak (például ujjak) behatolása ellen, viszont vízzel szemben nem nyújt védelmet. A termék megfelel többek között az IACS E10, IEC 60947-4-1 § 7-2-1-5-2, UL 508-CM, EN 60947-5 és CSA C22.2 No 14 szabványoknak, számos terméktanúsítvánnyal rendelkezik (pl. LROS (függőben), UL-Aex, ACA TS, ATEX Cat 3G, EAC, CCC, BV, RMRoS, DNV-GL, C-Tick.1, RMRS, CSA-Ex, GOST, NOM 117, KETOP). Védőkezelése 48 órás páratartalom-ellenállást biztosít. Tűzállósági képessége 650 °C az EN/IEC 60715 és 960 °C az UL 94 szabvány szerint. Mechanikai hibatűrési képessége magas, rezgésekkel (1 Gn szimmetrikus sínre szerelve, 4 Gn lapraszerelve) és ütésekkel (15 Gn 11 ms-ig) szemben is ellenálló. Az elektromágneses kompatibilitása kiterjed az elektrosztatikus kisülésekkel, sugárzási szuszceptibilitással, gyors tranziens impulzusokkal, feszültség/áramimpulzusokkal, nedves ingadozó hullámokkal és lökőfeszültséggel szembeni védelemre, biztosítva a zavartalan és megbízható működést a legkülönfélébb ipari környezetekben.
| Terméktanúsítványok | LROS (függőben) |
| Érintkezők típusa és összetétele | 1 NO + 1 NC hibajel |
| Mechanikai hibatűrési képesség | rezgések szimmetrikus sínre szerelve: 1 Gn, 5 Hz...150 Hz megfelel EN/IEC 60068-2-6 |
| A környezeti levegő hőmérséklete működés közben | -20-60 °C |
| Magasság | 61 mm |
| Csatlakozási távolság | 5.08 mm |
| Megengedett áram | 480 VA (AC-15: B300), Ie = 2 A, 500000 ciklus (1. kimenet) |
| Hálózati and készülék hibameghatározás típusa | motorvezérlő parancs rögzítés |
| Szabványok | IACS E10 |
| Szennyezettségi fok | 3 |
| Logikai hálózat bemenet száma | 6 |
| Maxomális működési arány | 1800 cikl/óra |
| Termék vagy alkatrész típusa | motor vezérlő |
| Termék neve | TeSys T |
| Csatlakozás típusa | vezérlő áramkör: szállítás csatlakozó nélkül 1 kábel 0.25-2.5 mm² (AWG 24...AWG 16)rugalmas kábelvéggel |
| Bemeneti áram | 3.1 mA -100 - 230 V |
| Áramerősség garantált 1 állapot | LonWorks kommunikációs ernyő: 79...264 V és >= 2 mA esetén 25 ms |
| Nettó súly | 0.53 kg |
| [Uimp] névleges lökő-feszültség állóság | 4 kV pillanatnyi csúcs megfelel EN/IEC 60947-4-2 |
| Mért áram | 5-100 A |
| Termékcsalád | Thalassa |
| Áramfelvétel | 8...62.8 mA |
| Kapcsolt biztosíték méretezés | 4 A gG esetén 1. kimenet |
| Elektromágneses kompatibilitás | elektroszatikus kisütés védelem teszt, 3, 8 kV air, 6 kV contact, conforming to EN/IEC 61000-4-2 |
| Mérési pontosság | 5...15 % földzárlati kapacitás |
| [Us] névleges betáplálási feszültség | 100...277 V AC 50/60 Hz |
| Kommunikációs port protokoll | Modbus 32-bites bővítmények |
| Áramerősség garantált 0 állapot | LonWorks kommunikációs ernyő: 0...40 V és <= 15 mA esetén 25 ms |
| [Ui] névleges szigetelési feszültség | 690 V megfelel EN/IEC 60947-1 és EN/IEC 60664-1 |
| Környezeti levegő hőmérséklete a tároláshoz | -40-80 °C |
| Rövidzár ellenállóképesség | 100 kA conforming to EN/IEC 60947-4-2 |
| Bus típus | Modbus 2-vezetékes RS 486 interfész, címzés 1...247, átvitelil sebesség 1,2...19,2 kbit/s, RJ45 mellett 2 árnyékolt sodrott érpár |
| Betáplálási feszültség korlátok | 93.5-264 V AC |
| Védőkezelés | 48 h megfelel EN/IEC 60068-2-30 Bb |
| Kompatibilitási kód | LTMR |
| Üzemi magasság | <= 2000 m hőmérséklettel járó jellemzőromlás nélkül |
| Tűzellenállási képesség | 650 °C megfelel EN/IEC 60715 |
| Védelem típusa | terhelési rövidzár |
| Webszolgáltatások | webszerver |
| Szélesség | 91 mm |
| Terhelés áram | 5 A -250 V AC esetén logika kimenet |
| Túlfeszültség kategória | III |
| Meghúzási nyomaték | vezérlő áramkör: 0.5-0.6 N.m lapos csavarhúzó 3 mm |
| Mélység | 122.5 mm |
| Készülék alkalmazás | berendezés felügyelet |
| Készülék rövid neve | LU2B |
| IP védettségi fok | IP20 |
| Maximális üzemelési frekvencia | 2 Hz |
| Mérési típus | hőmérséklet |
Legújabb termékeink
Computherm kapillárcsöves, merülőhüvelyes cső-/bojlertermosztát WPR-90GE
WPR-90GE
Beszállítói készleten
Bruttó 4 115 Ft
Computherm szivattyúvezérlő vezetékes hőérzékelővel WPR-100GC
WPR-100GC
Beszállítói készleten
Bruttó 14 557 Ft
Computherm kontaktérzékelős szivattyúvezérlő WPR-100GD
WPR-100GD
Beszállítói készleten
Bruttó 11 051 Ft
×