A Schneider Electric LTMR27MBD cikkszámú motorvezérlő a TeSys T termékcsalád LU2B sorozatának korszerű és megbízható tagja, amelyet 1,35–27 A közötti áramerősséggel rendelkező motorok intelligens felügyeletére és védelmére terveztek. A készülék 24 V DC névleges tápfeszültséggel működik, az elfogadott feszültségtartomány 20,4–26,24 V DC, miközben az áramfelvétel 56–127 mA között mozog. Kommunikációs képességeit a Modbus RS485 interfész biztosítja, amely akár 247 eszközt is képes kezelni, 1,2 és 19,2 kbit/s közötti sebességgel, RJ45 vagy sorkapcsos csatlakozással. A készülék kimagasló biztonsági és felügyeleti funkciókat kínál: védi a motort túlterhelés, rövidzárlat, fázishiba, fázis aszimmetria, fázis elégtelen áram, szivárgóáram, reteszelt rotor és kimeneti túlfeszültség esetén, miközben a teljesítménytényező változásait is nyomon követi. A rendszer képes automatikusan naplózni az indítóáramokat és időket, eseményeket, hibaállapotokat, valamint kioldási előzményeket is rögzít. A vezérlő hat logikai bemenettel és 4 logikai kimenettel rendelkezik (1 NO + 1 NC hibajelző és 3 NO kontaktus), amelyek akár 5 A-es terhelést is elbírnak 250 V AC vagy 30 V DC feszültségen. A kapcsolási gyakoriság legfeljebb 2 Hz, a maximális működési ciklus pedig 1800 ciklus óránként. A készülék fejlett mérési funkciókat biztosít: az I1, I2, I3 RMS fázisáram, az Iavg átlagáram, a hőmérséklet, a földzárlati áram és az áram-egyensúlyhiány mérése 1–5% pontossággal történik, a földzárlati kapacitás 5–15%-os pontossággal mérhető. A beépített óra éves pontossága ±30 perc. A készülék túlfeszültség-kategóriája III, névleges szigetelési feszültsége 690 V, lökőfeszültség-állósága pedig 6 kV, míg a kommunikációs áramkör esetében ez 0,8 kV. Csatlakozási lehetőségei rugalmasan alakíthatók: 0,2–2,5 mm² keresztmetszetű, tömör vagy rugalmas kábelekkel, egy- vagy kéteres bekötéssel, 5,08 mm-es csatlakozási osztással. A csatlakozók meghúzási nyomatéka 0,5–0,6 N·m, a szennyeződési fokozat 3. A készülék IP20 védettségi fokozattal rendelkezik, üzemi hőmérséklettartománya -20…60 °C, tárolási hőmérséklete -40…80 °C, megengedett működési magassága legfeljebb 2000 méter. Mechanikai igénybevétel tekintetében ellenáll a 15 Gn gyorsulású ütéseknek és a 4 Gn intenzitású rezgéseknek. Az eszköz mérete 91 x 61 x 122,5 mm, tömege 0,53 kg. A készülék beépített webszerverrel rendelkezik, így távmenedzselhető, emellett számos ipari szabványnak megfelel: IEC 60947-4-1, UL 508-CM, EN 60947-5, IACS E10, CSA, valamint rendelkezik többek között RMRS, DNV-GL, EAC, ATEX Cat 3G és CSA-Ex tanúsítvánnyal is. Ezáltal ideális megoldás ipari motorok intelligens felügyeletére, integrált rendszerfelügyeleti és védelmi igényekhez.
| Terméktanúsítványok | RMRS |
| Érintkezők típusa és összetétele | 1 NO + 1 NC hibajel |
| Mechanikai hibatűrési képesség | rezgések szimmetrikus sínre szerelve: 1 Gn, 5 Hz...150 Hz megfelel EN/IEC 60068-2-6 |
| A környezeti levegő hőmérséklete működés közben | -20-60 °C |
| Magasság | 61 mm |
| Csatlakozási távolság | 5.08 mm |
| Megengedett áram | 480 VA (AC-15: B300), Ie = 2 A, 500000 ciklus (1. kimenet) |
| Hálózati and készülék hibameghatározás típusa | indítóáram és -idő |
| Szabványok | UL 508-CM |
| Szennyezettségi fok | 3 |
| Logikai hálózat bemenet száma | 6 |
| Maxomális működési arány | 1800 cikl/óra |
| Termék vagy alkatrész típusa | motor vezérlő |
| Termék neve | TeSys T |
| Csatlakozás típusa | vezérlő áramkör: szállítás csatlakozó nélkül 1 kábel 0.25-2.5 mm² (AWG 24...AWG 16)rugalmas kábelvéggel |
| Bemeneti áram | 7 mA |
| Áramerősség garantált 1 állapot | LonWorks kommunikációs ernyő: < 15 V és 2...15 mA esetén 15 ms |
| Nettó súly | 0.53 kg |
| [Uimp] névleges lökő-feszültség állóság | 6 kV ujjra méretezett kontaktus működtetők megfelel EN/IEC 60947-4-2 |
| Mért áram | 1.35-27 A |
| Termékcsalád | Thalassa |
| Áramfelvétel | 56...127 mA |
| Kapcsolt biztosíték méretezés | 4 A gG esetén 1. kimenet |
| Elektromágneses kompatibilitás | elektroszatikus kisütés védelem teszt, 3, 8 kV air, 6 kV contact, conforming to EN/IEC 61000-4-2 |
| Mérési pontosság | 5...15 % földzárlati kapacitás |
| [Us] névleges betáplálási feszültség | 24 V DC |
| Kommunikációs port protokoll | Modbus 32-bites bővítmények |
| Áramerősség garantált 0 állapot | LonWorks kommunikációs ernyő: < 5 V és <= 15 mA esetén 5 ms |
| [Ui] névleges szigetelési feszültség | 690 V megfelel EN/IEC 60947-1 és EN/IEC 60664-1 |
| Környezeti levegő hőmérséklete a tároláshoz | -40-80 °C |
| Rövidzár ellenállóképesség | 100 kA conforming to EN/IEC 60947-4-2 |
| Bus típus | Modbus 2-vezetékes RS 486 interfész, címzés 1...247, átvitelil sebesség 1,2...19,2 kbit/s, RJ45 mellett 2 árnyékolt sodrott érpár |
| Betáplálási feszültség korlátok | 20.4-26.24 V DC |
| Védőkezelés | 48 h megfelel EN/IEC 60068-2-30 Bb |
| Kompatibilitási kód | LTMR |
| Üzemi magasság | <= 2000 m hőmérséklettel járó jellemzőromlás nélkül |
| Tűzellenállási képesség | 650 °C megfelel EN/IEC 60715 |
| Védelem típusa | termikus tápellátás fázis |
| Webszolgáltatások | webszerver |
| Szélesség | 91 mm |
| Terhelés áram | 5 A -250 V AC esetén logika kimenet |
| Túlfeszültség kategória | III |
| Meghúzási nyomaték | vezérlő áramkör: 0.5-0.6 N.m lapos csavarhúzó 3 mm |
| Mélység | 122.5 mm |
| Készülék alkalmazás | berendezés felügyelet |
| Készülék rövid neve | LU2B |
| IP védettségi fok | IP20 |
| Maximális üzemelési frekvencia | 2 Hz |
| Mérési típus | hőmérséklet |
Legújabb termékeink
Computherm kapillárcsöves, merülőhüvelyes cső-/bojlertermosztát WPR-90GE
WPR-90GE
Beszállítói készleten
Bruttó 4 115 Ft
Computherm szivattyúvezérlő vezetékes hőérzékelővel WPR-100GC
WPR-100GC
Beszállítói készleten
Bruttó 14 557 Ft
Computherm kontaktérzékelős szivattyúvezérlő WPR-100GD
WPR-100GD
Beszállítói készleten
Bruttó 11 051 Ft
×